pquist wrote:Het bericht is niet echt positief als je het goed leest. Wat er werkelijk staat is dat hybriderijders die een auto hebben met een CO2-uitstoot tot 50 gram in 2015 geen wegenbelasting hoefden te betalen. In 2016 gaan zij wel wegenbelasting betalen en wel de helft van het tarief voor benzineauto's. Wat blijft is dat 125 kg van het kentekengewicht afgetrokken wordt voor het bepalen van de tariefklasse. De kern van de boodschap is dus een belastingverhoging, maar je kunt als je wilt het lezen als een halvering van de belasting. Voor Honda-hybriderijders is de mededeling verder niet relevant.
Klopt, de hybride rijders schieten er niets mee op. Alleen de totaal elektrische hebben nog voordeel.
Dat was ook te voorspellen. We zijn eerst allemaal aan het werk gezet om hybrides te kopen, vergeet niet het voordeel van de fiscale bijtelling. Nadat er heel veel mensen op dit soort auto's zijn overgegaan (zeer veel lease ook) wordt het voordeel weer totaal afgebouwd. Was voorspelbaar, het kostte de schatkist immers veel te veel. Inmiddels komen alle lease-auto's als tweedehands op de markt met als resultaat: Zeer weinig waard.
Met pijn en moeite heb ik voor mijn HCH van sept 2011 bij inruil op onze auto (BMW) bijna 9000 euro losgekregen. Dus, ook voor ons geen hybride meer.
Wel nu heel blij met onze BMW die volgend week wordt afgeleverd. 318i CL M SP ED met M pakket, dus een echt optie volle auto.